Wyszukaj lokal
Wyszukaj lokal
 
Ocena na podstawie 1 opinii
3.3/5

Pijalnia Czekolady WEDEL

Adres

Rynek Główny 46
31-017 Kraków, Centrum
Województwo Małopolskie

Telefon

124294085
Możliwość płatności kartą

Godziny otwarcia*

Pn 09.00 - 22.00
Wt 09.00 - 22.00
Śr 09.00 - 22.00
Cz 09.00 - 22.00
Pt 09.00 - 24.00
So 09.00 - 24.00
N 09.00 - 24.00
* Orientacyjne godziny otwarcia. Przed przyjazdem upewnij się, że lokal jest czynny i czy w danym dniu nie ma święta itp.
Pijalnia Czekolady WEDEL

Typ kuchni:polska,regionalna,

E.Wedel to najstarsza marka czekolady w Polsce, uznawana za symbol czekolady oraz wyrafinowanego smaku. Jej nazwa  pochodzi od podpisu Emila Wedla, którym sygnował swe produkty by odróżnić je od konkurencji.

Wszystko zaczęło sie w 1851 r., kiedy Karol Ernest Wedel, młody cukiernik z Berlina, przyjechał do Warszawy i otworzył mały sklep na ulicy Miodowej, w którym oferował czekoladę i karmel. W 1894 r. syn Karola, Emil przeniósł sklep i fabrykę do nowej kamienicy na ul. Szpitalnej. Stoi tam ona do dziś, a w niej znajduje się najstarszy sklep i kawiarnia - Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep".

Kolejne Pijalnie Czekolady powstały od 2004 r. W każdej z nich można odnaleźć magię czekolady oraz niepowtarzalny charakter. Oprócz wyjątkowych pitnych czekolad, jest tu wiele innych słodkości, których po prostu trzeba spróbować - m.in. różnorodne desery i ręcznie robione praliny, tworzone z pasją pod czujnym okiem Maestro Czekolady, Janusza Profusa.

Opinie użytkowników - Pijalnia Czekolady WEDEL
Dodaj opinię o lokalu

Smaczna czekolada, beznadziejna obsługa
  Data wizyty niedziela, 27 Grudzień 2015, 18:30 Data dodania 28.12.2015 22:04:37
Autor Kalasancjusz
Pijalnię Czekolady odwiedziłem wraz z Przyjaciółmi w niedzielny poświąteczny wieczór. Z ofertą lokalu byłem już zapoznany wcześniej, podczas moich odwiedzin Pijalni Wedla w innych miastach. Do lokalu w Krakowie na Rynku nie można wcześniej dokonać rezerwacji stolika. Gości w lokalu było bardzo dużo, panował ogólny bałagan - nowi goście siadali w większości przypadków do jeszcze niesprzątniętego po poprzednich klientach stolika. W naszym przypadku również nie było inaczej.
Po około 15 minutach od wejścia do Pijalni, kelner sprzątnął stolik oraz podał karty z ofertą. Po kolejnych około 15 minutach przyszedł przyjąć zamówienie, które spisał dokładnie na kartce, po czym poinformował nas, że będziemy musieli poczekać na jego realizację około 25 minut. Niestety nie mogliśmy zamówić czekolady tradycyjnej, bo Pijalnia jej w tym dniu nie miała.
Zamówienie składało się z kilku filiżanek czekolady deserowej, mlecznej czekolady z malinami i sorbetem malinowym na zimno, deserów lodowych. Po dokładnie 25 minutach otrzymaliśmy filiżanki z czekoladami na gorąco. Część z nas niestety musiała przyglądać się jak inni zachwycają się jej smakiem. Po kolejnych 10 minutach otrzymaliśmy desery lodowe, które niestety miały już dość mocno roztopione lody. Na pytanie, kiedy otrzymamy pozostałe pozycje, otrzymaliśmy odpowiedź, że jak tylko będą wolne naczynia. Szczerze powiedziawszy nigdy w życiu nie spodziewałbym się w takim miejscu tak "szczerej" odpowiedzi na zadane pytanie. Czekolada na zimno dotarła, jednak o jednej zamówionej pozycji kelner zupełnie zapomniał. Niestety po ponad godzinnym pobycie w lokalu, nie mieliśmy już ochoty na oczekiwanie na "zapomnianą" pozycję.
Wizytą w Pijalni Czekolady Wedla w Krakowskim Rynku byliśmy wszyscy zawiedzeni. Nikomu nie polecamy tego lokalu!

Czy odwiedzisz ten lokal ponownie?
nie
Czy poleciłbyś/poleciłabyś ten lokal swoim znajomym?
nie
Czy lokal oferuje dania na wynos?
tak
Czy lokal oferuje zorganizowanie posiłku dla grup?
nie wiem
Czy lokal oferuje catering (dowiezienie posiłków pod wskazany adres)?
nie wiem
Czy lokal posiada osobne pomieszczenie na spotkania biznesowe bądź rodzinne?
nie wiem
Czy lokal organizuje zabawy, przyjęcia weselne, świąteczne itp.?
nie
Czy w lokalu istnieje możliwość płacenia kartą płatniczą?
tak
Cena dania: poniżej 20 PLN
Jedzenie
 
 
 
 
dobre
Lokal
 
 
 
 
 
ładny
Obsługa
 
dobra
Ceny
 
 
 
dobre
Pijalnia Czekolady WEDEL
Rynek Główny 46 , Małopolskie 31-017
124294085
4596
  • SMAKOSZE
  • Targi HORECA/GASTROFOOD, Kraków
  • ENOEXPO, Kraków
  • Opolfest 2015
  • Kawa dla Fundacji
  • Kornelia Polnisches Restaurant
  • Prospectum s.r.o.
0.07339215